Laboratoria przyszłości

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości”

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu – Laboratoria Przyszłości. Celem jego jest budowanie kompetencji miękkich i technicznych wśród uczniów. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Pozwoliło to na stworzenie innowacyjnych pracowni – ROBOTYKI, KODOWANIA i PROGRAMOWANIA (Photon, Lego Education SPIKE Essential, Drukarka 3D, Arduino), a także TECHNIKI  (z wyposażoną kuchnią, pomocami AGD i stanowiskiem do prac z obróbki drewna i metalu).

Zakupiono również SPRZĘT DO REJESTROWANIA I OBRÓBKI OBRAZU I DŹWIĘKU (z nowoczesnym aparatem i akcesoriami niezbędnymi do stworzenia mini – studia nagrań).

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Założenia programu to przede wszystkim rozwój kreatywnego myślenia oraz obsługa nowoczesnych narzędzi. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności praktyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W ramach Laboratoriów Przyszłości i pracowni, które program pozwoli stworzyć,  zwiększymy u naszych uczniów rozwój umiejętności manualnych i technicznych, umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolność myślenia matematycznego stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Specjaliści od druku 3D  (2022/2023)

Wrzesień 2022 r.
Wszyscy ciekawie zaglądają do naszej pracowni. W tym roku będziemy stawiać pierwsze kroki w projektach 3D
Październik 2022 r.
Kolejne zajęcia za nami. Wiemy jak to działa!
 
Listopad 2022 r.
Teraz czas na zabawę z tekstem. Robimy na zajęciach rozwijających zainteresowania własne projekty wykorzystując narzędzie Tekst.
 
Grudzień to czas przygotowań świątecznych. My też szykujemy własne prezenty i ozdoby na drukarce 3D
Styczeń 2023!
Mamy nowe projekty w naszych
głowach.
 
Luty 2023
Nadchodzą Walentynki. Czas przygotować niespodziankę!

W marcu kolejni uczniowie poznają tajniki grafiki trójwymiarowej! Mamy nowych entuzjastów! Ile nowych pomysłów na druk 3D…

W kwietniu nie odpoczywamy. Wraz z wiosną zakwitły w nas nowe pomysły 🙂

W maju ważne święto!

Dzień Mamy!

Z tej okazji chętni uczniowie mogli stworzyć własne projekty w grafice 3D. Będą prezenty dla Mamy!

W czerwcu nie odpoczywamy! W końcu możemy odetchnąć od pilnej nauki. Oceny już są prawie gotowe na świadectwa 🙂 Dlatego też  kolejni uczniowie zamienili się w nowoczesnych projektantów i stworzyli nowe prace. Czego tam nie było: breloczki serca, breloczki z własnymi napisami, serduszka i inne kształty. Nie zapomnieli też o niespodziance dla  taty! 

Przewiń do góry